Welcome in my rpg forum. Love is in the air, music is the breathe.

Tatsu's home

Distribuiţi
    Tatsumi
    Admin

Data de înscriere : 11/10/2009
    Varsta : 23
    Localizare : unde vreau XD

Tatsu's home

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 7:13 pm

Rezumarea primului mesaj :

Intr-o zi senina de toamna , dupa o zi obositoare de cumparaturi, Tatsumi statea in pat si butona telecomanda. Gasi un post cu muzica rock, ceea ce o incanta si incepu sa urmareasca videoclipurile, criticandu-le, pana cand auzi in usa o bataie usoara. Se ridica anevoie si merse sa vada cine e. Dura ceva pana ajunse la usa, o deschise...
    Shiba-san

Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Re: Tatsu's home

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 10:07 pm

A inceput sa tne si sa fulgere. Se pusese o furtuna ca lumea.
    -Ti-e teama de furtuni? am intrebat-o.
    Mie imi placea ploaia. Eram obisnit cu parintii mei care se certau mereu si atunci preferam sa stau in ploaie. De cateva ori chiar am iesit in ploaie, doar ca sa scap de tipetele din casa. Pentru mine, era foarte relaxanta.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:09 pm

-Ti-e teama de furtuni?m-a intrebat.
    -Da, sunt ingrozita de ele!i-am spus eu dezlipindu-mi privirea de la geam. Chiar in momentul acela s-a auzit un tunet si un fulger a despicat cerul, iar eu am tipat si m-am ghemuit si mai mult in Shiba, tremurand de frica. Ce copila paream!
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 10:12 pm

Cand a tunat, Tatsumi a tipat si s-a afundat, efectiv, in mine. Geamul era inchis, dar tot se auzeau tunetele. Incepuse sa tune foarte puternic si foarte des, iar fulgerele erau tot mai dese. Apoi a inceput sa ploua. Tatsumi era foarte nelinistita.
    -Nu trebuie sa iti fie teama. In primul rand, nu te ranesc fulgerele si tunetele si, in al doilea rand, esti cu mine acum, am zambit.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:18 pm

-Esti cu mine acum, a zambit spunandu-mi. Am zambit si eu si m-am ridicat in fund, fara sa ma mai ghemuiesc in el.
    -Bine, deci daca esti tu aici, nu o sa imi mai fie frica, i-am spus. Era bine ca era asa de sigur pe el. Apoi, brusc mi-a venit o intrebare in minte. Tu ai prietena?l-am intrebat curioasa
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 10:23 pm

-Nu, nu am. De obicei, am parte numai de parasute si sunt nevoit sa ma despart de ele.
    Asta era din cauza felului in care aratam. Atrageam parasute. Si fete si baieti. Eram bisexual, asa ca ma interesau ambele sexe, dar in ultimul timp avusesem parte numai de tarfe.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:26 pm

-Ah, e trist asta. Poate nu ma crezi, dar nimeni nu e atras de mine, i-am spus eu jenata. Oare sunt chiar atat de neatragatoare?i-am spus examindu-ma in oglinda de la usa dulapului, care era mare cat usa. Ma intrebam daca imi voi gasi vreodata vreu partener, ceva.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 10:34 pm

Asta era un apropo?
    -Cum adica nu e nimeni atras de tine? Dar esti frumoasa.
    Ma gandeam sa ii fac jocul. Tatsumi era frumoasa, intr-adevar, dar nu ar fi vrut sa fie cu unul ca mine. Am o mica problema cu sexul: sunt putin cam obsedat. Ea nu parea genul care ar vrea sa o faca zilnic.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:36 pm

-Sigur?Chiar crezi?i-am spus. E prima oara cand aud asta de la un baiat. De obicei toti isi cam bat joc de mine,deci... Hm, imi placea de Shiba, facea complimente si se pricepea. M-am intors pe canapea si cautam iar sa il intreb ceva, dar nu gaseam
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 11:20 pm

-Asta pentru ca esti timida. Nu inteleg cum de sunt primul. Adica, totusi, chiar esti frumoasa, cum sa nu iti fi spus nimeni asta pana acum?
    Mi se parea foarte ciudat. Sau poate ca nu era adevarat. Poate ca Tatsumi doar se dadea la mine, iar eu sunt un tip sincer.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 11:24 pm

-Deci pe bune. Chiar nu mi-a zis. Probabil nu au avut curaj. Cei mai multi ma iau peste picior, am spus eu uitandu-ma in jos. Oare ti s-a intamplat vreodata sa saruti pe cineva din greseala?l-am intrebat amintindu-mi o faza haioasa.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 11:28 pm

-Eu sa sarut pe cineva din greseala? A, nu, nu cred. Cum sa saruti pe cineva din greseala? Sa te impiedci si sa nimeresti cu buzele fix pe buzele lui sau ce? Cum ti s-a intamplat?
    Mi se parea destul de jenant sa saruti pe cineva din greseala. Foarte aiurea. Nu mise intamplase si nu voiam sa mi se intample.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 11:29 pm

-Mie nu mi s-a intamplat, ci prietenei mele. A venit cineva pe la spate shi i-a pus mana la ochi, crezand ca era iubita lui. I-a zis sa inchida ochii si atunci a sarutat-o. Dupaia si-au dat seama. A fost comica faza, i-am spus incepand sa rad
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 11:40 pm

Am inceput sa rad. Frate, cum sa faci asa ceva?
    -Foarte tare faza, am spus inca razand. Eu nu-mi confund iubitele si iub...
    Ah, drace! Voiam sa zic "iubitii", dar n-am mai continuat. Poate ca tipa era homofoba si nu aveam chef de discutii. Speram sa nu fi auzit ultima parte.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 11:43 pm

-Iubitele si iubitii?Adica esti...am spus socata. Deci nu-mi venea sa cred, era...bisexual?Doamne, stiam eu ca ceva nu e in regula cu tipul asta. Adica, adica...inca eram miscata de chestia asta. Nu mai intalnisem gay pana acum si mi se parea ceva ciudat.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 11:56 pm

La dracu! Auzise si mai si intelesese. Dar de ce naiba ma deranja asa de tare? Eu eram mandru ca eram bisexual.
    -Mda, sunt bisexual.
    Parea foarte socata si ma intrebam daca nu era cumva o greseala ca ii spusesem. De fapt, ce naiba, de ce sa fie o greseala? Chiar ma mandream cu asta si preferam sa fiu sincer si sa sochez lumea, decat sa mint.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 11:59 pm

-Ah bine, am spus ramanand calma. Speram doar sa nu il vad sarutandu-se cu vreun tip. Sau daca se saruta nu era nimic, atata doar cat nu o facea in fata mea. M-am uitat la el nesigura si am suspinat. Parca era asa de bine cand sti ca ai pe cineva, poate ca si el avea, si nu vroia sa-mi spuna, dar asta era treaba lui
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Lun Oct 12, 2009 12:08 am

Era clar. Nu ii placea asta, iar mie nu-mi placeau persoanele homofobe. Pur si simplu, nu-mi placeau.
    -Esti homofoba sau ce? am intrebat-o serios.
    Avusesem de a face cu cativa tipi care aflasera ca eram bisexual si care se luasera de mine pe tema asta. Iar eu, orgolios cum sunt, logic ca tot comentam si le raspundeam. Erau gata sa ma bata acolo, dar am avut noroc chior ca politia tocmai trecea pe-acolo. Frate, cat noroc poti sa ai?
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Lun Oct 12, 2009 1:47 am

-Nu, nu sunt homofoba. Doar ca nu am avut parte de ei la universitate. In fine, sa schimbam subiectul, i-am spus fara sa mai imi pese. Tu esti la facultate?l-am intrebat curioasa. Eu eram la universitatea de limbi straine, germana si franceza. Imi placea sa scriu in franceza sau germana si ma gandeam sa scot o carte, ceva.

Mesaj  Shiba-san la data de Lun Oct 12, 2009 2:18 am

-Nu sunt la facultate inca. O sa trec anul asta. Ma duc la arhitectura. Fac meditatii la desen, ca sa pot sa intru. Am vrut sa fac ceva arta si daca dadeam la muzica, ieseam profesor si nu vreau sa fiu profesor. Nu prea ma descurc cu copiii. Nu am rabdare.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Aug 20, 2018 7:29 am