Welcome in my rpg forum. Love is in the air, music is the breathe.

Anne's room

Distribuiţi
    Anne

Data de înscriere : 13/10/2009

Anne's room

Mesaj  Anne la data de Mar Oct 13, 2009 12:55 am

Stateam plictisita pe canapea, molfaiam niste biscuiti in gura, dar lenea parea ca ma apasa din ce in ce mai tare. Butonam telecomanda pana cand aceasta cedase, inchisesem televizorul si ma intinsem pe canapea privind tavanul. Mda, ce priveliste frumoasa, inchid usor ochii, probabil de oboseala, simt cum trece Mos Gene pe la mine si-mi sopteste " Nu te culca, fato ! "
    Kanon

Data de înscriere : 11/10/2009

Re: Anne's room

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 12:59 am

Kanon teecuse prin fata usii ei si observa ca are un nou vecin.. si isi spuse sa vada cine e si sa ii zica un "Bun Venit" asa ca batu o data in lemnl masiv al usii si astepta un raspuns in timp ce is arabja putin bretonul , ii cam intra in ochi.
    Mikka

Data de înscriere : 12/10/2009

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 1:00 am

Auzisem ca o fata noua de abea se mutase..
    Poate e timpul sa-mi fac si eu mai multi prieteni. Ajungand in dreptul usii,ating cu sfiala lemnul dur. Am asteptat ceva timp..
    Probabil nu e nimeni acasa Imi spun eu pregatindu-ma sa plec.
    Anne

Mesaj  Anne la data de Mar Oct 13, 2009 1:03 am

Am deschis ochii obosita bombanind ceva. probabil era vre-un instalator, venise in sfarsit sa-mi repare niste tevi, momentan nu puteam face dus ca oamenii. Eram imbracat in pijamale, nu-mi pasa cum aratam, parul ciufulit imi intra in ochi, imi venea sa mi-l tund, dar apoi regretam. Am deschis usa. L-am privit pe cel din usa, apoi m-am uitat mai curioasa la el.
    -Si ma rog, tu trebuie sa fii instalatorul? am intrebat incepand sa chicotesc.
    Apoi am observat-o pe cealalta fata din dreptul usioi " Ups, nu e niciun instalator, prostuto ! "
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 1:10 am

Am ramas masca..tipa care imi deschise usa era asa cute..Dupa care ma trosneste cu chestia cu instalatorul..
    -Mereu am crezut ca pot fi confundata cu o fantoma,cu Obama, cu sorumea..dar cu instalatorul? Incep sa rad dupa care ii fac un semn cu mana si adaug: - Hei.. Eu sunt Mikka!
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 1:11 am

-Credeam ca pe ine ma confundat cu instalatorul.. zise el razand..
    -Hello.. eu sunt Kanon.. si buna si tie Mikka.. zise el privindu-le pe amandoua pe rand . Isi baga telefonul in buzunar apoi isi reintoarse privirile la cele doua fete.
    Anne

Mesaj  Anne la data de Mar Oct 13, 2009 1:13 am

Am inceput sa rad cu pofta. fata din dreptul usii parea foarte de treaba, iar tipul, probabil tatuator.
    -Incantata, Mikka, Kanon ! am spus intinzandu-i mana prieteneste. Eu sunt Anne ! am spus zambidn dulce. Haideti inauntru, doar nu o sa staiti afara le-am spus dandu-ma din dreptul usii si facandu-le loc sa intre. Tousi, eram fata cu bun simt.
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 1:17 am

Ne-a pofit inauntrul..Un inceput bun banuiesc.Cum am putut sa nu observ ca, Kanon era langa mine cand am batut in usa?
    -Foarte frumos aici la tine. Ii spun eu,uitandu-ma in jur.
    Anne

Mesaj  Anne la data de Mar Oct 13, 2009 1:18 am

-Fromos?! am examat incepand sa chicotesc. Eu as numi asta o cocina de porci, anyway, faceti-va comozi pe canpea, ati vrea sa va servesc cu ceva? i-am intrebat uitandu-am cand la unul cand la altul clipind foarte des.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 1:19 am

Kanon intra si el si se uita in jur
    -Da.. foarte frumos ai aranajat.. aisimtul artistic.. zise el privind camera iar apoi pe fata.
    -Bine ai venit printre noi.. zise el schitand un zambet
    Anne

Mesaj  Anne la data de Mar Oct 13, 2009 1:22 am

I-am raspuns zambetului cu altul, apoi m-am asezat pe un scaunel in fata lor .
    -Sunteti de mult timp aici? i-am intrebat privind-o ba pe fata ( imi place la nebunie parul ei ), apoi pe baiat ( uimita de coafura ciudata si in acelasi timp artistica )
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 1:24 am

-Pai.. eu sunt cam de o luna.. cam asa.. zise el privind-o pe fata apoi spunand
    -Imi plae la nebunie parul tau.. si imi plce cum ti-l aranjezi..zise el zambind scurt si in acelasi timp cald in timp ce o privea.. apoi isi intoarse privirile spre Mikka.
    Anne

Mesaj  Anne la data de Mar Oct 13, 2009 1:26 am

-Foarta tare ! Inseamna ca aveti mai multa experienta in acest "bloc", am spus chicotind, apoi am auzit spusele baiatului si am inceput sa rad .
    -Dar nu e deloc aranjat xD Doar ce m-am trezit si am lenevit toata ziua. am spus scotand limba copilareste.
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 1:29 am

-Scuze! am ramas putin in urma..ma gandeam in alta parte.
    M-am dus si am privit tabloul de pe primul perete...
    -Eu sunt de vreo zi cam asa. Nici eu nu cunosc pe nimeni,inafara de Kanon si..acum,de tine. Ii spun eu zambindu-i sincer.
    Anne

Mesaj  Anne la data de Mar Oct 13, 2009 1:32 am

-Nu e nimic ! i-am spus zambindu-i dulce. Credeam ca blocul asta e plin de batrani, si babe din alea fitoase care tipa in continuu DA MUZICA MAI INCET, dar chiar nu ma asteptam sa fie cineva ca voi pe aici, si, va rog, luati-o ca pe un compliment ! le-am raspuns zambind.
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 1:34 am

Parea putin agitata..m-am hotarat sa nu-i creez o stare de discomfort asa ca am luat un loc pe canapea..
    -Sincer..eu cand m-am mutat nu ma asteptam la nimic.Eram doar fericita ca o sa stau singura..Doar eu. Chiar daca as fi avut vecini artagosi,asta nu m-ar fi facut sa dau muzica mai incet. *am inceput sa chicotesc*
    Anne

Mesaj  Anne la data de Mar Oct 13, 2009 1:37 am

-Imi place ca esti sincera! i-am spus zamind cald. Mda, intr-un fel ai dreptate, apropo cati ani aveti? i-am intrebat pe fiecare, incercand totusi sa ma gandesc la o aproximare in functie de stil si mod de a comunica cu altii.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 1:41 am

Kanon se aseza in liniste langa Mikka pe canapa .. foarte tacut.. nu vrea sa se bage in discutia fetelor asa ca statea tacut si asculta ca un copil mic . Se uita cand la Mikka cand la Anne.
    Anne

Mesaj  Anne la data de Mar Oct 13, 2009 1:45 am

Kanon parea foarte tacut imediat ce se aseza pe canapea. O priveam pe Mikka,dar in acelasi timp il priveam si pe el.
    -S-a intamplat ceva? l-am intrebat vazand ca nu schita nicio expresie pe fata. Um, ai nevoie de ceva, pentru ca daca este spune-mi te rog. i-am spus zambindu-i cald.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 1:52 am

Kanon incerca sa zica ceva dar se ineca cu aer.. tot gesticula dn maini si tusi de cateva ori
    -Ah.. doamne.. um.. nu cu nimic.. mersi oricum de intrebare.. numai ca nu vreau sa va itrerup.. imi place mai mult sa ascult
    Anne

Mesaj  Anne la data de Mar Oct 13, 2009 1:54 am

L-am privit putin uimita de comportamentul lui, dar am ridicat din umeri. M-am ridicat putin de pe scaun ducandu-ma pana la bucatarie si intorcandu-ma cu o cana cu apa.
    -Pentru orice eventualitate.i-am spus intinzandu-i paharul si chicotind.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 2:00 am

Kanon o privi cu niste cohi mari
    -Crezi ca nu ma simt bine?.. zise el luand paharul..
    Arat asa rau la ora asta.. zise el putin uimit de gestul fetei .. dar ca sa nu para nesimtit lua o gura de apa apoi puse pahaurl pe masuta de langa canapea
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 2:00 am

Kanon o privi cu niste cohi mari
    -Crezi ca nu ma simt bine?.. zise el luand paharul..
    Arat asa rau la ora asta.. zise el putin uimit de gestul fetei .. dar ca sa nu para nesimtit lua o gura de apa apoi puse pahaurl pe masuta de langa canapea
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 2:02 am

-Am 18 ani..aproape. Ii spun eu nonsalanta.
    Am privit scena curioasa.. Nu vroia sa ne intrerupa..te roog...
    M-am apropiat de Anne spunandu-i la ureche..
    -Nu-ti fa griji..probabil e doar emotionat.
    Anne

Mesaj  Anne la data de Mar Oct 13, 2009 2:04 am

L-am privit cu o fata serioasa.
    -Um...scuze daca te-am suparat, vroiam doar sa-ti aduc apa in caz in care te mai ineci, atata tot...i-am spus privind in jos jenata. nu vroiam sa se supere lumea pe mine, cu toate ca incepusem cu stangul.
    Apoi Mikka se apropie de mine si-mi sopti ceva la ueche.
    -Ah, ok...

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Joi Oct 18, 2018 2:05 am