Welcome in my rpg forum. Love is in the air, music is the breathe.

Mikka's home

Distribuiţi
    Mikka

Data de înscriere : 12/10/2009

Mikka's home

Mesaj  Mikka la data de Lun Oct 12, 2009 3:10 am

Rezumarea primului mesaj :

Stateam ca deobicei cu fata in perna.Stiam ca este amiaza.Dar nu-mi pasa..Imi propusesem ca daca tot stau singura,sa incalc orice regula pe care o aveam in casa parintilor.Felix se trezise si el. Incepu sa miaune si sa-mi dea cu labuta in par,semn ca ii este foame.
    -Asta e .trebuie sa mai astepti. Ii spun eu impingandu-l de pe pat.
    Mikka

Re: Mikka's home

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 12:25 am

Observasem ca baiatul avea o obsesie cu parul lui..dar am hotarat sa tac si sa privesc doar..
    -Ce fel de filme iti plac?
    Intrebarea m-a adus la realitate..
    -Pai..filmele psihologice,cele horror si dramele. Tie ce filme iti plac?
    Kanon

Data de înscriere : 11/10/2009

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 12:30 am

-Pai.. horror , comediile , dramele , politiste, cateodata depinde si de starea mea , cum ma simt, daca vreau sa rad mult imi scot de pe ne to comedie buna , daca vreau nister unul politis iar daca vreau c mult sange atunci horror. zise el hotarat in timp ce isi indeparta manile de la cap
    -Cred ca mi-am stricat frizura.. si am stat o ora sa mio fac! zise el putin dezamagit
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 12:42 am

Am fugit repede spre baie intorcandu-ma imediat cu un pieptene si un fixativ.. Fara sa-i spun nimic m-am apropiat de el si in 2 secunde:
    -Putin aici..si aici.Si gata! Voila! Ii spun eu aducandu-i o onglinjoara.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 12:50 am

Kanon se uita in oglinda fericit
    -Eh.. mersi mult.. te iubesc zise el in gluma imbratisand-o pe Mikka foart fericit.
    -Vezi.. asa sa te am in fiecare dimineata sa imi faci parul ar fi lluxx.. zise el in glumza zambind
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 12:54 am

-Eh.. mersi mult.. te iubesc zise el in gluma imbratisand-o pe Mikka foart fericit.
    Nu m-am putut abtine sa nu rosesc..Inca nu simteam nimic pentru el,nah inafara de 'sentimentul de prietenie'..Dar de ce imi placuse asa mult ca-mi zisese un 'te iubesc' in gluma?
    -Se rezolva..Atata timp cat imi iese si mie ceva din asta. Doar glumesc..Dar cand o sa ai nevoie fii sigur ca o sa fiu acolo sa-ti fac parul. Ii spun eu razand.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 12:58 am

-Vai.. asta ma face si mai fericit.. zise el scotind limba copilareste.
    -si chiar te pricepi.. sa faci parul.. ar trebui sa iti deschis un salon zise el razand apoi zambindu-i cald lui Mikka.
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 1:02 am

-Daca as avea bani..poate as face si asta.Oricum.. nu am niciun curs nimic.Am inceput ca toate fetele prin a-mi tunde si aranja papusa. Dupa aia am trecut la mine si dupa la prietenii mei si etc.
    In timp ce ii explicam lui Kanon moartea caprioarei,inca ii mai aranjam cateva suvite de par.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 1:08 am

-aha.. am inteles.. dar te pricepi..si sora mea mai mare imi mai aranja cateodata parul , cand o lasam.. zise el chicotind
    -Cateodata isi batea joc de parul meu si ma enerva.. si ne bateam si ne certam de mama focului
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 1:13 am

Nu puteam sa-mi mai iau ochii de la el.Era dragut prin felul lui de a povesti..chiar daca nu intelegeam mai nimic..
    -Si eu ma certam cu sorumea cand eram mai mici..Mai bine spus..ma bateam cu ea..
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 1:17 am

Kanon chicoti
    -Da.. iar eu aucma cand ma mai intalnesc cu soramea la o cafea.. depanam amintiri si radem unul de celalat . zise el amintindu-si cateva clipe hazli si incepu sa rada incet.
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 1:31 am

-Mdah..Nici eu acum nu mai pot sa o bat pe sor'mea.Are 13 ani ma bate ea pe mine daca indraznesc.
    Am chicotit..amintindu-mi de discutiile noastre ca intre fete..
    -Acum..discutam doar..o mai ajut in problemele adolescentei, deobicei cu baieti. Fie vorba intre noi..cred ca ea are mai multa experienta ca mine. Niciodata nu mi-a placut sa am prieten.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 1:34 am

Kanon se uita la eacu niste ochi mari
    -Hai fugi de aici.. vrei sa imi zici ca nu ai avut prea multi prieteni.. ca nu tia placut. o fata asa furmoasa ca tine?iti bati joc de mine.. zise brunetul serios privind-o
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 2:00 am

...O fata as frumoasa ca tine
    -Huh ce? O sa o iau ca pe un compliment. Pai..eu sunt cam diferita.Sunt mult prea mofturoasa si baietii trebuie sa cedeze.Eh asta e. Inca il am pe felix. ii spun eu incepand sa rad.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 2:04 am

-Cum adica baieti trebuie sa cedeze? nu am inteles.. zise el putin confuz
    -Imi explici te rog frumos.. zise el facand niste ochi de catelus mari de tot.Apoi ii zambi fetei cald si dulce cum numai el stia sa o faca.
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 2:20 am

-Pai..eu imi dau seama care baieti chiar ma plac..sau care doar cred ca arat bine si de asta vor sa fiu prietena lor. Mai sunt si de aia nesiguri pe sentimentelor lor..in fine..Eu am o arma secreta. Baietilor le plac fetele care cedeaza greu.Nah..asta in majoritatea cazurilor.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 2:23 am

-aha,. imi place teoria ta.. zi el ascultand cu atentie.
    -Si sa stii ca ai dreptate..eu iti zic i numele baietilor.Chiar le plac fetele care s lasa mai greu .. te aprob.. zise el scotindlimba copilareste
    -Apropo cat ceasul?
    Mikka

Mesaj  Mikka la data de Mar Oct 13, 2009 2:26 am

Ce schimbare brusca..
    -Pai..stai putin.
    Mi-am ridicat incet telefonul si am ramas putin socata...
    -Este 9. Vaai ce repede trece timpul. Ii spun eu incepand sa numar pe degete ca un copil de ala de gradinita pe care daca il intrebi cati ani are incepe sa-si numere degetele.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Mar Oct 13, 2009 2:28 am

-Artrebui sa plec.. poate ai vrea sa dormi.. sua cine stie.. sa faci un dus ceva.. zise el dan din umeri privind-o cum numara.
    -ce tot numeri.. zise el uitandu-se la degetele fetei.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Aug 20, 2018 7:28 am