Welcome in my rpg forum. Love is in the air, music is the breathe.

My new apartament

Distribuiţi
    Yume

Data de înscriere : 11/10/2009
    Varsta : 24
    Localizare : Somewhere i belong

My new apartament

Mesaj  Yume la data de Lun Oct 12, 2009 12:39 am

Tocami m-am mutat in apartamentul meu, pe care, spre uimirea mea mi l-a cumparat tata. M-a lasat sa stau singur. Oricum asta nu era o problema pentru mine pentru ca stiam sa gatesc asa ca ma puteam descurca. Am reusit sa-mi iau o slujba cu jumatate de norma la un magazin. Banii pe care ii castigam acolo imi erau suficienti pentru a ma descurca. Oricum tatal meu platea cheltuielile lunare.
    Visul meu de mic era sa devin doctor. Iubeam la nebunie biologia. Imi placea sa stau a invat.
    Desi afara era faorte placut si frumos, eu stateam in casa citit tot felul de chestii.
    Shiba-san

Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Re: My new apartament

Mesaj  Shiba-san la data de Lun Oct 12, 2009 12:54 am

Vazusem cu cateva zile in urma ca se mutase un vecin nou. L-am vazut si pe el de pe balcon. Era un baietel, as putea spune, dar nu i-am vazut si parintii. Ma hotarasem sa ii fac o vizita, sa-l cunosc, asa ca, iata-ma la usa usa lui, ciocanind. Asteptam sa mi se deschida si ma intrebam cum e el ca personalitate.
    Yume

Mesaj  Yume la data de Lun Oct 12, 2009 1:02 am

Am auzit cateva bataie in usa si am tresarit. Nu-mi placeau vizitele neanuntate, dar nu aveam ce sa fac. M-am indreptat spre usa si am deschis-o. Am ramas mut. In fata usii statea un tip inalt cu parul negru si ochi albastri. Era japonez ca si mie. Ceva nu era in regula. De cand japonezii au ochi albastri? M/am uitat mia atent si am observat ca erau lentile de contact. Nu prea stiam cum sa abordez oamenii asa ca nu am facut altceva decat sa ma uit la el.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Lun Oct 12, 2009 1:04 am

In pragul usii statea acelasi baietel pe care il vazusem atunci. Era mai scund decat mine cu vreun cap, probabil si ceva mai tanar decat mine. Ii dadeam 14 sau 15 ani. Era blond. Se vedea ca era vopsit, dar ii statea foarte bine. Dar c emi-a placut cel mai mult au fost ochii. Erau negri. Era japonez, asa ca era normal sa aiba ochi negri, dar ii statea foarte bine.
    -Salut, i-am spus.
    Yume

Mesaj  Yume la data de Lun Oct 12, 2009 1:09 am

M-a salutat. Mi-am ridicat privirea spre el si am tacut. Imi era rusine, dar nu stiam de ce. Continuam sa-l privesc, dar mi-am dat seama de maniere,dar, desi aveam maniere imi era foarte teama. probabil imi era teama sa nu fiu respins.
    -Sa-salut, am reusit sa spun.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Lun Oct 12, 2009 1:17 am

Baietelul imi parea cam timid. Cam prea timid, prea rusinos, dar era dragalas asa.
    -Sunt Shiba, mi-am intins mana.
    Uitandu-ma mai bine la el, era chiar foarte dulce. Avea o fata atat de draguta, incat imi venea sa il sarut, pur si simplu.
    Yume

Mesaj  Yume la data de Lun Oct 12, 2009 1:21 am

-Sunt Shiba, mi-a spus intinzand mana.
    M/am uitat la mana lui. Am deschis gura sa zic ceva, dar am inchis-o inapoi. Mana imi tremura atunci cand am ridicat-o si stiam ca avea sa simta asta. Am dat mana cu el dupa care m-am prezentat:
    -Yume... mi-am lasat privirea in jos.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Lun Oct 12, 2009 1:23 am

Lui Yume parea sa ii fie frica de mine. Nu e ceva normal sa iti bata un necunoscut la usa si sa ti se prezinte, intr-adevar, iar el era doar unb aietel. Era normal sa ii fie frica de mine, mai ales pentru ca eram destul de masiv. Ii tremura mana.
    -Am vazut ca doar ce te-ai mutat. Suntem vecini si m-am gandit sa iti fac o vizita. Sper ca nu am intrerupt ceva.
    Yume

Mesaj  Yume la data de Lun Oct 12, 2009 1:29 am

-Am vazut ca doar ce te-ai mutat. Suntem vecini si m-am gandit sa iti fac o vizita. Sper ca nu am intrerupt ceva.
    -Aa... nu nu... am zis repede.
    Nu mi s-a intamplat nicodata sa raspund asa de repede. M-am uitat atent la Shiba. Parea foarte de treaba.
    -Da... acum m-am mutat, i-am zis si mi-am retras mana. Nu era frumos sa-l tin la usa. Intra, te rog, i-am zis si m-am dat la o parte. Nu-mi faceam grija in legatura cu camera petnru ca era faorte ordonata. Nu=mi placea sa stau ind ezordine.
    Tatsumi
    Admin

Varsta : 22
    Localizare : unde vreau XD

Mesaj  Tatsumi la data de Lun Oct 12, 2009 1:43 am

Alt vecin nou?Deci gata, era oficial! M-am indreptat spre apartamentul lui sau ei. M-am uitat la haine sa vad daca erau bine aranjate. Da, erau bine, faceam o impresie buna. Machiajul era si el bun. Am batut in usa, asteptand sa-mi raspunda cineva.

Mesaj  Yume la data de Lun Oct 12, 2009 2:12 am

S-a auzit inca o bataie in usa. Am mers sa deschid. De aceasta data, in fata usii statea o fata. Nu era foarte inalta. Avea parul negru si machiata. Era simpatica. De ce toata lumea si-a gasit sa ma viziteze chiar atunci?
    -Sa-salut... i-am zis timid.
    Tatsumi
    Admin

Varsta : 22
    Localizare : unde vreau XD

Mesaj  Tatsumi la data de Lun Oct 12, 2009 2:18 am

Noul meu vecin era un baiat de vreo 14-`15 ani, blond, un pic mai scund decat mine, dar foarte dragut. Parea inocent, dar chiar si asa era un copil si poate de aia. I-am zambit si i-am spus bland:
    -Buna!Eu sunt Tatsumi, i-am spus observand ca era japonez

Mesaj  Shiba-san la data de Lun Oct 12, 2009 2:25 am

Am observat ca in prag statea Tatsumi.
    -Buna, Tatsumi, i-am spus zambind.
    Sincer, vroiam sa il cunosc mai bine pe Yume singur, dar m-am gandit ca poate voi avea si alta ocazie. Yume nu parea genul sociabil, care sa poata vorbi cu doua persoane deodata.
    Yume

Mesaj  Yume la data de Lun Oct 12, 2009 2:31 am

-Eu sunt Yume, i-am zis. Am decis sa o las si pe ea sa intre asa ca m-am dat din usa si i-am facut semn spre canapea. Am observat ca Shiba si tatsumi se cunosteau, asa ca am intrebat incercand sa fac conversatie, desi eram groaznic.
    -Va cunaosteti?
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Lun Oct 12, 2009 3:10 am

-Da...
    Am intrat in sufragerie si m-am asezat pe canapea, asteptand-o si pe Tatsumi sa se aseze si pe Yume sa spuna ceva. Sufrageria lui era foarte curata, spre deosebire de a mea. Totul era pus la locul lui, praful era sters, covorul aspirat, iar canapeaua impecabila. Am cautat urme ale parintilor, dar nu am gasit niciuna.
    Yume

Mesaj  Yume la data de Lun Oct 12, 2009 4:07 am

Am mers in sufragerie si ma uitam la ei. Nu stiam ce sa intreb, apoi mi-a venit brusc o idee:
    -Va servesc cu ceva? Am doar suc sau apa minereala si ceva bicsuiti cu ciocolata... am zis icnet ultimele cuvinte pentru ca mi se parea aiurea sa servesc pe cineva cu biscuiti cu ciocolata.
    Mikka

Data de înscriere : 12/10/2009

Mesaj  Mikka la data de Lun Oct 12, 2009 4:15 am

Era marti..Ca deobicei Mikka trebuia sa faca prajitura pe care o facea o data pe saptamana si pe care o manca mai mult motanul decat ea. Pregatind ingredientele isi dadu seama ca nu are lapte. Isi prinse repede parul in doua codite si fugi in fuga pe coridor. Ajunse la usa unui vecin cu care nu mai vorbise pana atunci.Isi lua inima in dinti si suna la usa.
    Yume

Mesaj  Yume la data de Lun Oct 12, 2009 4:30 am

Deci am inceput sa ma enervez. De ce toata lumea venea la mine? M-am indreptat spre usa si am deschis-o. Am vazut o fata care avea parul in doua codite. M-am uitat o vrme la ea fara sa spun ceva.
    Mikka

Data de înscriere : 12/10/2009

Mesaj  Mikka la data de Lun Oct 12, 2009 4:36 am

Un baiat mi-a deschis usa. Nu avea nici o expresie,dar mi-am dat seama ca e putin enervat.
    -Scuze ca deranjez.Vroiam sa imprumut niste lapte. Ii spun eu jenata,coborand privirea.
    Yume

Mesaj  Yume la data de Lun Oct 12, 2009 4:50 am

Lapte? Am cazut ptuin pe ganduri. Nu aveam asa ceva pentru ca: 1. nu-mi placea laptele si 2. nu faceam prajituri.
    -Imi pare rau, i-am spus fetei. Nu am lapte.Si... nu m=ai deranjat, am incercat sa zambesc.
    De fapt eram de-a dreputl enervat. De ce tti au venit la mine? Nu eram singurul tip din bloc.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Iun 25, 2018 9:18 pm