Welcome in my rpg forum. Love is in the air, music is the breathe.

Shiba's place

Distribuiţi
    Shiba-san

Data de înscriere : 11/10/2009
    Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Shiba's place

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 7:42 pm

Rezumarea primului mesaj :

Oras nou, persoane noi, mentalitati noi. Sau poate nu. Poate si in restul tarii este la fel ca in locurile in care am locuit. Ipocrizie, mizerie (si nu ma refer la murdarie), egoism... E tipic. Norocul meu a fost ca am reusit totui sa imi cumpar un apartament si sa plec departe de-acolo. Avea doua camere, eram multumit. Nu stiu la ce imi trebuiau mie doua camere, cand eu eram unul singur. Poate pentru ca ma simt mai in largul meu, stiind ca am o casa intreaga la dispozitie.
    Ajunsesem cu doua zile in urma si nuapucasem sa despachetez tot. De fapt, despachetasem putine lucruri. Sunt destul de lenes si de dezordonat. Asta faceam acum. Despachetam chestii, intrebandu-ma din ce bani aveam sa imi iau alte lucruri. Chiar daca lucram la un magazin de animale, erau si alea destul de scumpe si nu imi puteam permite chiar orice.
    Tatsumi
    Admin

Varsta : 22
    Localizare : unde vreau XD

Re: Shiba's place

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 9:53 pm

-Vrei sa iti dau un hanorac de-al meu? E foarte calduros, mi-a spus.
    Era generos. Hm, asta era prima sa calitate. E bine. am dat din cap ca nu, incercand sa-l fac sa-mi spuna altceva, dar nu prea o facea. Incepea sa se intunece, iar camera asta plina cu cutiile devenea misterioasa, buna de filmele de groaza
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 10:03 pm

A dat din cap ca nu. Incepuse sa se intunece afara. Camera devenea sinistra noaptea, asta am observat de cand ma mutasem.
    -Aprind becul? am intrebat-o.
    Nu-mi placea sa stau in acea penumbra. Ori era intuneric ori era lumina, altfel ma enerva, dar daca ea avea sa imi spuna ca nu, nu vrea sa aprind becul, atunci nu il aprindeam.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:05 pm

-Cum vrei, i-am spus. Nu ma deranjeaza intunericul, am spus continuand sa dardai de frig. Ma intreb daca o sa fie o iarna friguroasa. Urasc frigul!Si urasc si iarna! Mi se pare asa nesuferita. Nu putea sa fie mereu vara?am continuat eu sa vorbesc intr-una, nemaioprindu-ma.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 10:09 pm

Atunci m-am ridicat de pe cnapea si m-am indreptat spre dulap, ascultand-o cum turuia intr-una. Am scos hanoracul meu si i l-am intins.
    -Poftim. De ce urasti iarna? Eu o iubesc. Sunt nascut iarna. E nasol ca e frig, dar e foarte frumos.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:11 pm

Am luat hanoracul si am inceput din nou sa vorbesc:
    -Pai, eu sunt nascuta vara, deci sunt foarte friguroasa. Nu pot sa suport frigul. Apoi m-am imbracat cu el. Era foarte frumos si mirosea frumos. Chiar daca era baiat, nu credeam ca Shiba era genul care se temea de sapun.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 10:19 pm

-Eu am intrebat pe mai multi cum ar prefera sa moara: arsi sau inghetati. Eu as prefera sa mor inghetat. Stii de ce? Pentru ca nu ti se strica corpul. Te pastreaza intreg, fara nicio zgarietura, fara nicio urma. Mi-ar placea sa ma inghet si sa ma trezesc peste o suta de ani sa vad cum a evoluat lumea. Ma rog, asa ceva vezi doar in filme, dar chiar mi-ar placea asta.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:24 pm

Cand l-am auzit la partea cu corpul, am chicotit. Deci da, si mie imi placea sa mor asa decat arsa, pentru ca nu numai ca e dureros, dar cum a spus si el, imi pastrez corpul. Si da, astea erau numai in filme. Odata ce ingheti, mori, deci nu mai ai cum sa te trezesti la viata.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 10:45 pm

-Ti-e mai bine cu hanoracul? am intrebat-o.
    In hanoracul meu parea asa de mica, de firava si era sa de dulce... Parea inocenta. Imi placea cum arata atunci.
    -Ce mica pari in comparatie cu hanoracul meu, am zambit.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:48 pm

-Ce mica pari in comparatie cu hanoracul meu, l-am auzit.
    Am inceput sa rad la aceasta observatie.
    -Asa e, hanoracul tau e facut pentru tine. Eu nu sunt cat tine, i-am spus. Dar bine. E calduros. Am si eu unul cam la fel, dar verde. Iubesc verdele! E culoarea mea preferata.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 11:23 pm

I-am zambit. Chiar parea inocenta. M-am asezat langa ea.
    -E dragut verdele. Mie imi place negrul foarte mult. Si movul.
    Imi placea rasul ei. Era finut, delicat, exact ca si ea.
    -Dar mi se pare ca rosul ma avantajeaza foarte mult. Nu e adevarat?
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 11:26 pm

-Da, foarte adevarat. Se potriveste cu parul tau. Mie imi place combinatia roz-negru sau mov-negru. Sau alb-negru, orice cu negru. Am o intrebare. Unde este baia?Am nevoie urgenta la baie, i-am spus uitandu-ma prin jur.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 11:34 pm

-Drept inainte, i-am spus facandu-i semn spre usa.
    Cand a iesit din camera m-am lungit pe canapea. Ma durea spatele din cauza ca toata dimineata despachetasem si statusem coosat. Nu era bine pentru corpul meu.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 11:40 pm

Cum am ajuns la baie, am facut ca tot omul care are nevoie la baie. Cand am terminat, ceea nu a durat mult, am revenit in camera. Shiba se lungise pe canapea. M-am asezat intr-un fotoliu, si ma gandeam ce sa fac. Mi se parea ca eram cam enervanta si ar fi mai bine sa plec.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 11:50 pm

Continuam sa stau lungit pe canapea. Se lasase tacere si asta nu era bine, dar eram frant, pur si simplu.
    -Hei, tu ai vreun hobby?
    Incercam sa fac conversatie. Imi place sa vorbesc si sa aflu despre altii. Unii chiar nu merita, dar curiozitatea ma omoara.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 11:52 pm

-Da, desenatul si cititul, i-am raspuns. Tu?l-am intrebat. Cand era stresata si desenam, toata puterea negativa din mine se risipea. Iar daca nu citeam o saptamana deveneam nervoasa. Nu era genul tocilar, dar imi placea mult sa citesc. Eram un fel de soarece de biblioteca
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Lun Oct 12, 2009 12:02 am

-Muzica, adica sa cant la diferite instrumnte. Asta imi ocupa cam tot timpul. Hm, cred ca si animalele. Stii, lucrez la un magazin de animale si nu o fac pentru ca e o slujba si vreau bani, ci pentru ca imi plac animalele foarte mult si imi place sa le ajut. Pacat ca nu imi place biologia. Altfel, probabil m-as fi facut veterinar sau ceva.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Lun Oct 12, 2009 12:04 am

-Ah, mie nu imi place nimic ce are legatura cu boli sau spital. Detest sa zgarmanesc oamenii prin corp, sau sa le dau medicamente. Dar as vrea sa ma fac...da chiar, nu stiu ce sa ma fac!Ce prostuta sunt, i-am spus eu enervata

Mesaj  Shiba-san la data de Lun Oct 12, 2009 12:12 am

-Mie nu mi-e scarba sau ceva daca ma uit la ei, dar nu ma atrag chestiile astea. Eu sunt mai mult cu arta si ma gandeam sa dau la arhitectura. Nu sunt Leonardo daVinci, dar pot sa lucrez. Nu prea m-am concentrat pe desen niciodata, asa ca am inceput meditatii la desen.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Lun Oct 12, 2009 1:44 am

-Ah, eu iubesc desenul. Si nu ma laud, dar sunt chiar priceputa. De ce nu vrei sa te meditez eu?Iti promit ca u iau asa multi bani, am inceput eu sa rad. Tu ai tatuaje?l-am intrebat, brusc, dintr-odata. Daca avea, ei bine se asecundeau sub haine mai mult ca sigur.

Mesaj  Shiba-san la data de Lun Oct 12, 2009 2:28 am

-Am deja meditator. Ce crezi, ca incep sa ma meditez cu doua luni inainte sa inceapa facultatea? am inceput sa rad. Si in legatura cu tatuajele, nu am. Dar am pierce in limba, i-am spus si mi-am scos limba, lasand-o sa-mi vada piercingul. Eram mandru de pierce-ul meu.
    Yume

Varsta : 24
    Localizare : Somewhere i belong

Mesaj  Yume la data de Mier Oct 14, 2009 3:50 am

Shiba mi-a parut foarte de treaba de cand l-am vazut asa ca am decis sa-l vzitez. Statea cu doua etaje mai sus. Cna dm ajuns in fata usii am ramas blocat. Parca am devenit o stana de piatra pentru ca n-am mai fost in stare sa bat la usa. Am stat destul de mult timp in fata usii lui, dar pana la urma am decis sa bat. Am batut icnet de cateva ori.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Mier Oct 14, 2009 4:06 am

Am auzit batai in usa si am iesit din sufragerie, indreptandu-ma spre usa. Cand am deschis-o am prins un zambet larg. Yume statea in prag.
    -Buna, i-am spus. Intra, am continuat, dandu-ma la o parte din fata usii, lasandu-l sa intre. E foarte dezordine, sa stii. Nu am terminat de despachetat si... intelegi tu.
    Yume

Mesaj  Yume la data de Mier Oct 14, 2009 4:16 am

Nu am avut prea mult de asteptat. Shiba a fost destul de rapid. Cand mi-a deschis usa mi-am lasat rapid privirea in jos.
    -Hey... i-am zis rusinat dupa care am intrat.
    Am observat dezordinea infernala din sufrageria lui, dar nu am comentat nimic pentru ca stiam si eu cum era, dar as fi vrut sa-i spun cateva asa ca nu am mai reusit sa ma abitn.
    -Daca vrei... te ajut... i-am zis nesigur.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Mier Oct 14, 2009 4:31 am

-Da, bineinteles. Dar mai tarziu.
    Tatsumi era inca in camera, iar eu vroiam sa raman singur cu Yume.
    -Iti fac si tie o ciocolata calda? Daca nu vrei altceva.
    Yume era foarte dragalas. Ma simteam atras de el si as fi vrut sa ramanem singuri, dar ar fi trebuit oricum, sa am grija ce fac. Yume parea inocent.
    Yume

Mesaj  Yume la data de Sam Oct 17, 2009 4:24 am

-Da... as vrea o ciocolata calda.
    Am intrat in sufragerie si mi-am facut loc pe un fotoliu. Am observat ca nu eram singur in camera. Pe canapea statea tatsumi imbracata cu un hanorac. Sigur i-a fost frig.Mi-am lasat capul in jos nestiind ce sa spun. Afara era o vreme destul de urata, dar mie imi placea. Iubeam ploaia.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Iun 25, 2018 9:21 pm