Welcome in my rpg forum. Love is in the air, music is the breathe.

Shiba's place

Distribuiţi
    Shiba-san

Data de înscriere : 11/10/2009
    Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Shiba's place

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 7:42 pm

Oras nou, persoane noi, mentalitati noi. Sau poate nu. Poate si in restul tarii este la fel ca in locurile in care am locuit. Ipocrizie, mizerie (si nu ma refer la murdarie), egoism... E tipic. Norocul meu a fost ca am reusit totui sa imi cumpar un apartament si sa plec departe de-acolo. Avea doua camere, eram multumit. Nu stiu la ce imi trebuiau mie doua camere, cand eu eram unul singur. Poate pentru ca ma simt mai in largul meu, stiind ca am o casa intreaga la dispozitie.
    Ajunsesem cu doua zile in urma si nuapucasem sa despachetez tot. De fapt, despachetasem putine lucruri. Sunt destul de lenes si de dezordonat. Asta faceam acum. Despachetam chestii, intrebandu-ma din ce bani aveam sa imi iau alte lucruri. Chiar daca lucram la un magazin de animale, erau si alea destul de scumpe si nu imi puteam permite chiar orice.
    Tatsumi
    Admin

Varsta : 22
    Localizare : unde vreau XD

Re: Shiba's place

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 7:47 pm

Oare vizitatul vecinilor noi ma caracteriza?Nu cred, dar totusi, imi plac lucrurile noi, deci nu ma deranjeaza sa imi cunosc vecinii, atata timp cat nu sunt mosi care miros urat. Deci, am pasit inainte, cu inima in dinti si am batut de vreo trei ori apoi am asteptat sa imi deschida cineva.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 7:50 pm

Am auzit batai in usa. Cine naiba ma deranja tocmai acum? Poate erau si aici vecini noi in genul acelora pe care i-am vazut in filme, adica cei care bat la sua ta si iti aduc o placinta cu cirse, urandu-ti bun venit. Iar apoi descoperi ca fata lor e o bomba si ajungeti sa fiti impreuna. Deja speram la prea mult. M-am indreptat spre usa. Inca nu aveam vizor. Drace, trebuia neaparat sa-mi pun unul. Nu puteam deschide asa, pur si simplu, oricui. Dar totusi, am deschis usa. In prag statea o fata. Poate nu ma inselasem. Poate era fata vecinilor draguti si vroia sa ma invite la ei pentru o cafea si o placinta cu cirese.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 7:54 pm

Cand a deschis usa, am tresarit si de felul meu, m-am cam inrosit. Vecinul cel nou era un tip inalt, cu parul negru si reflexe albastre si ochii albastri deschisi, foarte frumosi. Atunci m-am inrosit si mai tare si am incercat sa balbai ceva
    -B-b-buna...e-e-e-u sunt Tatsumi, tu t-ttrebuie sa fii noul v-vecin, nu-i asa?
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 8:03 pm

Tipa s-a balbait, iar asta mi s-a parut foarte dragut.
    -Da, sunt nou. Shiba, i-am spus, intinzandu-mi mana.
    Era draguta, cam rusinoasa si timida, cel putin asa mi se parea, dar nu m-a deranjat. O tot examinam, ma uitam la fata ei ca sa imi dau seama cati ani avea. Vreau sa spun, trebuia sa stiu cati ani avea, daca vroiam sa o fac cu ea. Ma rog, asta tinea si de alte lucruri, nu numai de varsta, dar tipa era foarte simpatica.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 8:06 pm

Cand mi-a intins mana m-am uitat la ea[la mana] si am intins-o si pe a mea, care tremura. Am simtit un fior ciudat cand ne-am atins mainile, dar i-am spus
    -E-eu sunt T-T-Tatsumi, s-stau alaturi. M-am gandit ca ar fi bine sa stiu cine e noul vecin si...dar nu am mai continuat deoarece continuam sa ma balbai si sa ma inrosesc. Apoi mi-am dat seama ca inca mai aveam mana in mana lui.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 8:10 pm

I-am zambit cand s-a prezentat.
    -Incantat de cunostinta. Te-as invita inauntru, dar e dezordine. Stii, nu am terminat de despachetat si...
    Apoi mi-am dat seama de trei lucruri: in primul rand, faptul ca mana ei era inca intr-a mea. In al diolea rand, de faptul ca fusesem nesimtit si ca trebuia totusi sa o invit inauntru si, in al treilea rand, de faptul ca, fiind foarte cald, eu eram la bustul gol. Nu poti aparea asa in fata unei fete pe care abia ai cunoscut-o.
    -De fapt, intra, i-am spus, facandu-i loc sa treaca. Si scuza dezordinea. Sunt cam lenes si n-am avut chef sa despachetez prea multe.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 8:14 pm

M-am uitat la el si am observat ca era in bustul gol. Se vedea ca merge la sala, deoarece avea corpul bine facut. In loc sa intru sau sa-mi retrag mana am inceput sa ma holbez, fara sa-mi dau seama de ce fac. Imi placeau barbatii care mergeau la sala, aratau diferit de slabanogi sau grasani, deci arata extrem de bine.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 8:19 pm

In loc sa intre, Tatsumi descoperise ca eram pe jumatate gol si incepuse sa se holbeze la corpul meu. Pe mine, unul, nu ma deranja. Stiam ca aveam corp misto. Nici macar nu isi retrasese mana, doar se uita la mine. Era cam aiurea sa o intrerup, dar trebuia s-o fac. Oricum, daca vroia sa se uie la mine, putea sa o faca si in casa.
    -Iti fac o cafea? am intrebat-o, retragandu-mi mana.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 8:22 pm

Am tresarit si mi-am dat seama ca ma holbam ca proasta. M-am inrosit iar si am lasat repede capul in jos, dar i-am raspuns:
    -Ah, da, te rog. Si, ah, imi pare rau. sper ca nu te-am deranjat. Vad ca despachetai, daca vrei plec, am continuat observand lucrurile din camera. Eram jenata de faptul ca ma holbasem asa la el, dar speram sa pomeneasca de asta.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 8:44 pm

-A, nu, nu. Oricum n-aveam chef sa despachetez. Intra, te rog.
    I-am facut semn spre sufragerie. Acolo erau multe cutii, puse ori una peste alta, ori deja desfacute. Arata nasol sufrageria mea atunci, dar visam la cum o sa arate dupa ce aveam sa termin de aranjat. Mda, asta avea sa se intample destul de tarziu.
    -Cum iti place cafeaua?
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 8:47 pm

-Dulce, am spus asta zambind. Ma intrebam daca va intelege mesajul. Dar stai!Ce tampita pot fi!Nici nu il cunosteam, ce mesaje tot gandeam eu?In fine, m-am indreptat cu greu spre canapea prin toate acele cutii si m-am asezat. Se vedea ca sub cutii zace ce frumos.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 8:56 pm

-Dulce, mi-a spus zambind.
    Am simtit ca era un apropo discret, ca trebuia sa itneleg ceva din mesajul asta, dar nu am bagat in seama. M-am dus in bucatarie si am pus sa se faca cafeaua. Intre timp, am revenit in sufragerie. M-am gandit sa pun totusi ceva pe mine, asa ca am deschis dulapul si mi-am ales un tricou rosu. Aveam ceva cu culoarea asta. Multe dintre tricourile sau hanoracele mele erau rosii. Mi se parea ca ma avantajeaza foarte mult.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 8:58 pm

In timp ce asteptam ca Shiba sa se intoarca de la bucatarie, ma gandeam la ziua obositoare de azi. Apoi l-am vazut intorcandu-se si imbracandu-se cu un tricou rosu, care ii venea foarte bine. Imi placea contrastul dintre parul lui negru cu reflexii albastre si rosul tricoului.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 9:06 pm

Eu nu ebam cafea, asa ca m-am gandit s aimi fac o ciocolata calda.
    -Auzi, nu vrei mai bine o ciocolata calda? Eu nu beau cafea. Nu ma intreba de ce am asa ceva.
    Speram sa accepte. Cafeaua dauneaza corpului, iar eu imi tratam corpul ca pe un templu.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 9:09 pm

-Auzi, nu vrei mai bine o ciocolata calda? Eu nu beau cafea. Nu ma intreba de ce am asa ceva, mi-a spus
    -Ah, cum vrei. Nu ma deranjeaza,i-am spus pe un ton normal, enervata ca se tot ducea in bucatarie. Ma intrebam oare cum o fi Shiba?Pana acum nu-l cunoscusem prea mult, deci nu prea stiam.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 9:12 pm

-Bine, ma duc acum.
    M-am dus in bucatarie, apoi m-am intors cu o tava pe care se aflau doua cesti cu ciocolata calda. Am pus tava pe masa.
    -Poftim. Vezi ca frige.
    Dupa ce si-a luat ea ceasca, mi-am luat-o si eu pe a mea.
    -Deci, locuiesti de mult timp aici? am intrebat-o.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 9:14 pm

-Nu chiar, cam de cateva luni. Am primit apartamentul ca un fel de cadou de la parinti. Deci nu sunt chiar asa de veche. Tu de ce te-ai mutat aici?l-am intrebat sufland in ceasca cu ciocolata calda. Deja incepea sa ma incalzesc.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 9:23 pm

-De ce m-am mutat? Pentru ca am 19 ani, am zambit. Locuiam cu parintii si intelegi tu. Odata ce am avut destui bani, m-am mutat. Cum sunt vecinii pe-aici? Sa stiu la ce sa ma astept. Unde locuiam eu, erau niste idioti. Sper ca aici sa fie ceva mai normali.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 9:26 pm

-Depinde cum gandesti tu om normal. Pai, mi se pare ca unii sunt cam prosti. De exemplu, cei de deasupra fac atata galagie, incat ar trezi si mortii. Au vreo 3 copii, care toata ziua tipa si alearga prin casa, spargand-o si demoland-o. Dar seara sa nu indraznesti sa dai muzica mai tare, ca vin la usa la tine de bat pana le sangereaza incheietura si daca nu raspunzi si nu dai muzica mai incet suna la politie!Deci...
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 9:36 pm

Am cascat ochii cand am auzit ce mi-a spus.
    -Frate, ce disperati... Deci de la ei tot auzeam eu urlete de copii. Ei, lasa, ca vad ei ce le fac, daca mai urla copiii aia. Am observat si eu ca sunt stresanti. Ieri si alaltaieri nu prea am stat acasa, dar atata cat am stat, am auzit. O sa ma prefac ca repet la chitara. Uite asa, non-stop si o sa dau amplificatorul tare.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 9:38 pm

-Canti la chitara?l-am intrebat holbandu-ma la el. Ce tare!Si mie imi place chitara, dar nu sunt chiar asa de buna. Si la ce fel de chitara canti?l-am intrebat cu admiratie in glas. Era prima persoana pe care sa o aud cum ca ii place sa cante la chitara.
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 9:44 pm

-La de toate. Si la electrica, si la acustica, si la clasica. Ma rog, pe langa chitaa, mai cant si la pian si bass si stiu si voce.
    Oricine s-ar intreba cum dracu cant la atatea chestii? Sau ar spune ca mint sau ceva. Ei bine, nu mint. Chiar stiu sa cant la toate alea, dar nu am spus ca mi-a fost usor sa le invat. Cu vocea a fost cel mai simplu pentru ca nu aveam nevoie de bani ca sa imi cumpar una, dar instrumentele costau mult si mi-a fost greu sa mi le cumpar, dar chiar vroiam sa le invat pentru ca imi place muzica foarte mult. Uite un lucru pe care nu mi-e lene sa il fac: sa invat diferite instrumente. Cred ca e singurul.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 9:48 pm

L-am privit cu admiratie. Eu nu stiam sa cant nici macar din voce. Ciocolata se racise, asa ca am putut s-o beau cu mai multa usurinta. Intre timp, mi s-a facut frig si am inceput sa dardai. Toamna aceasta era senina, dar foarte rece, iar eu nu aveam pe mine decat un tricou
    Shiba-san

Mesaj  Shiba-san la data de Dum Oct 11, 2009 9:51 pm

Am observat ca lui Tatsumi incepuse sa i se faca frig.
    -TI-e frig? Vrei sa iti dau un hanorac de-al meu? E foarte calduros.
    Eu nu eram o persoana friguroasa. Mereu spusesem ca nu sunt friguros datorita faptului ca m-am nascut iarna. Ma rog, nu era o regula care se aplica la toata lumea.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Sam Apr 21, 2018 10:05 am