Welcome in my rpg forum. Love is in the air, music is the breathe.

Kanon`s home

Distribuiţi
    Kanon

Data de înscriere : 11/10/2009

Kanon`s home

Mesaj  Kanon la data de Dum Oct 11, 2009 7:27 pm

Era o zi frumoasa de vara , claduroasa . Lumina soarelui trecea prin gemurile camerei brunetului.Kanon se trezi din pat, se imbraca si isi facu patul.Se uita in jur si isi lua bass-ul negru incepand sa cante ceva uitandu-se afara.
    Tatsumi
    Admin

Varsta : 23
    Localizare : unde vreau XD

Re: Kanon`s home

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 7:39 pm

"Ce slujba ridicola! Daca se poate numi slujba! Auzi tu, sa impart fluturasi din bloc in bloc!" se gandea Tatsumi cu ciuda. Alte prietene de-ale ei aveau "slujbe" mai importante, mai normale! Dar sa imparta fluturasi pentru o piesa de teatru!Culmea!Ajunse la usa si incepu sa bata. Era asa de enervata! Daca se intalnea cu cineva cunoscut?
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Dum Oct 11, 2009 7:43 pm

Kanon auzi bataia in usa si lasa bass-ul cu grija jos.Se ridica de pe canapea si merse incet la usa.Apasa clanta calm si deschise usa.o zari pe fata din fata usi si zambin cald
    -Hello.zise brunetul uitandu-se la fata din fata usi.

Ultima editare efectuata de catre Kanon in Dum Oct 11, 2009 10:12 pm, editata de 1 ori
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 7:49 pm

Nu ai 3 randuri complete!Editeaza-ti mesajul, te rog!

Tatsumi lasase capul in jos, si tresari cand il auzi pe tipul din fata ei. Scapa fluturasii pe jos, si se uita cu amaraciune la proprietar:
    -Imi pare rau, ii spuse fata strangand fluturasii de pe jos. Si da, buna!continua ea dupa ce ii stranse. Ii arata un fluturas si ii spuse: Sambata, la ora 19, la teatrul din centrul orasului.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Dum Oct 11, 2009 10:11 pm

Kanon lua fluturasul in mana si se uita la el .
    -Ce va fi acolo.. zise brunetul lasand fluturasul in jos si uitabndu-se cu o privire calma la fata din fata lui.
    -A da iar eu snt Kanon.. zise el intinzand mana.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:13 pm

-Eu sunt Tatsumi, i-am spus intinzand si eu mana. Am vazut ca lasat futurasul din mana, ceea ce m-a enervat. Hei, eu nu ma chinui sa impart prostiile astea ca tu sa le arunci pe jos, i-am spus calma, dar accentuand fiecare cuvant.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Dum Oct 11, 2009 10:19 pm

Kanon o privi pe fata putin ciudat. Ridica mana si ii arata fluturasul
    -Il am inca in mana. zise el ridicandu-si umeri . Si ma gandesc ca e o meserie grea sa imparti fluturasi la tot cartierul.De aceea am sa-l pastrez , numai repet.. ce este acolo in fata teatrului?
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:22 pm

Cand am vazut ca nu aruncase fluturasul, imi venea sa intru in pamant de rusine.
    -Este o un concert al trupei Green Day, i-am spus absenta. Nu imi placeau chiar asa de mult Green Day astia, dar totusi, daca aveam ocazia sa ii vad in carne si oase, de ce nu?
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Dum Oct 11, 2009 10:24 pm

-Aha.. am inteles.. nu prea sunt fan Green Day dar poat am sa vin. Apropo Tatsumi nu ai vrea sa intri?Ma gandeam ca esti obosita de la atata drum si daca doresti o cafea sau un pahar de suc. zise el zambind scurt si cald incercand sa para amabil , cum era nou in oras vre sa isi faca prieteni.
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:28 pm

-Ah, bine. O sa intru putin, am spus tematoare. Nu il cunosteam pe tip, si totusi, nu sti niciodata!Daca e un criminal in serie sau vreun violator?Piercingurile alea multe ma speriau. Toti baietii cu piercinguri pe care ii cunoscusem erau niste nesimtiti care isi bateau joc de tine!
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Dum Oct 11, 2009 10:32 pm

Brunetul sa dadu la o parte din usa facandu-i loc fetei sa intre apoi inchise usa.
    -Ia un loc.. fa-te comoda.. deci doresti o cafea sau .. un suc??zise el indreptanu-se spe bucatarie cu pai calculati dar incet ca sa o poate auzi pe fata .
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:34 pm

-Nu, nu vreau nimic, multumesc. Tatsumi examina camera. Era frumoasa, peretii aveau o culoare frumoasa, mobila era draguta. Se aseza pe canapea. Era obosita dupa impartitul fluturasilor si se gandi sa renunte la treaba asta. Oricum se platea prost.
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Dum Oct 11, 2009 10:41 pm

Kanon se orpi sise intoarse brusc
    -Daca spui tu.. zise el indiferent si s intorse .Se aseza e un fotoliu din fata fetei . Se uita cateva clipe la ea apoi spuse calm
    -De cat timp te ocupi cu impartitul fluturasilor?zise el privind-o
    Tatsumi
    Admin

Mesaj  Tatsumi la data de Dum Oct 11, 2009 10:46 pm

-De o zi. Azi de dimineata am inceput. De ce?te-ai interesa jobul asta?i-am spus razand. Stiam ca va spune nu, dar vroiam sa vad cum reactioneaza. De obicei, tipii ca el te-ar injura sau mai stiu eu ce. Dar vroiam sa vad ce ar face el
    Kanon

Mesaj  Kanon la data de Dum Oct 11, 2009 10:51 pm

Kanon chicoti putin apoi spuse calm
    -Um nu.. am deja o slujba si deocamdata sunt multumit.. doar ca nu te-am mai avzut pana acuma.. au venit multe pesoane cu fluturasi la usa mea cu tot felul de petiti si concerte in aer liber but nee.. si ma gandeam eu ca esti noua . Banuiesc ca nu prea iti place slujba asta.. nu?

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Joi Oct 18, 2018 3:13 am